Megyei Prima Díj - korábbi díjazottak


Megyei Prima Díj 2015
 
BARANYA MEGYE:
Magyar népművészet és közművelődés: Mecsek Táncegyüttes
Magyar sport: PVSK Tájfutó szakosztály
Magyar színház- és filmművészet: Stenczer Béla

BÁCS-KISKUN MEGYE:
Magyar színház- és filmművészet: Dobó Enikő
Magyar tudomány: Dr. Kertész Gábor
Magyar oktatás: Kalocsa Béla
Közönségdíj: Madarasi Gyermek és Ifjúsági Fúvószenekar

BÉKÉS MEGYE:
Magyar irodalom: Hartay Csaba, költő
Magyar népművészet és közművelődés: Tóth Sándor, fafaragó -népművész
Magyar zeneművészet: Tótkomlósi Ifjúsági Koncert Fúvószenekar

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN
Magyar építészet és építőművészet: Bodonyi Csaba
Magyar népművészet és közművelődés: Gombos István
Magyar oktatás és köznevelés: Hejőkeresztúri Iskolásokért Alapítvány
Különdíj: Debreczeni Sándor

CSONGRÁD MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Andóczi Balog Éva Erzsébet
Magyar sajtó: Süli József
Magyar sport: Vadkerti Attila
 
FEJÉR MEGYE:
Magyar színház- és filmművészet: Keller János
Magyar képzőművészet: Szegedi Csaba
Magyar Sport: Vidermann Csaba

GYŐR-MOSON-SOPRON
Magyar tudomány: Dr. Bodrossy Attila
Magyar oktatás és köznevelés: Ittzés János
Magyar sport: Pálinger Katalin

HAJDÚ-BIHAR MEGYE
Magyar sport: Dzsudzsák Balázs
Magyar tudomány: Dr. Csikai Gyula
Magyar zeneművészet: Lautita Gyermekkar
Különdíj: Bódor Edit

HEVES MEGYE:
Magyar népművészet és közművelődés: Egri Vitézlő Oskola Hagyományőrző és Sport Egyesület
Magyar népművészet és közművelődés: Lajtha László Néptánc- és Népzenei Egyesület
Magyar oktatás és köznevelés: Nádudvari Péter
Különdíj: Boldoczki Gábor

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Krasznai Géza
Magyar népművészet és közművelődés: Jászsági Hagyományőrző Egylet
Magyar zeneművészet: Lőrincz Judit
Közönségdíj: Dr. Pataki Mihály
Különdíj: Tekse András

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE:
Magyar színház- és filmművészet: Beke Tímea
Magyar oktatás és köznevelés: Szerencsés Tibor
Magyar zeneművészet: Tatabánya Városi Fúvószenekar Alapítvány
Közönségdíj: MMSZ Egyesület Tatai Csoportja

NÓGRÁD MEGYE:
Magyar képzőművészet: Antal András
Magyar oktatás és köznevelés: Diósi László
Magyar sport: Kadlót Zoltán

SOMOGY MEGYE:
Magyar népművészet és közművelődés: Dr. Gombos Péter
Magyar tudomány: Dr. Rostás László
Magyar oktatás és köznevelés: Kubatov Antal
Különdíj: Dr. Rumszauer Miklós

VAS MEGYE:
Magyar sport: Dancsó Zoltán
Magyar tudomány: Gyurácz Ferenc
Magyar zeneművészet: Petró János
Közönségdíj: Kiss Márton
Különdíj: Nagyné Erőss Rozália

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG
Magyar oktatás és köznevelés: Feketéné Kun Ildikó
Magyar képzőművészet: Kerekes Elek Győző
Magyar színház- és filmművészet: Pregitzer Fruzsina
Különdíj: Dr. Hajnal Béla

TOLNA MEGYE
Magyar képzőművészet: Kovács Ferenc
Magyar zeneművészet: Kóbor János
Magyar népművészet és közművelődés: Csepeli István
Közönségdíj: Tűzvirág Táncegyüttes

VESZPRÉM MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Bőszéné Szatmári-Nagy Anikó
Magyar képzőművészet: Debreczeny Zoltán
Magyar zeneművészet: Gárdonyi Zoltán Ifjúsági Kamarazenekar
Közönségdíj: Gárdonyi Zoltán Ifjúsági Kamarazenekar

ZALA MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. AlottiNasri
Magyar oktatás és köznevelés: Lahota János
Gála Társastáncklub
Különdíj: Keszthelyi Jenő
Különdíj: Szűcs Valdo

KMRSZ (Közép-Mo.-i Regionális Szervezet)
Magyar színház- és filmművészet: András Ferenc
Magyar tudomány: Dr. Berkes István
Magyar népművészet és közművelődés: Duna Művészegyüttes
Magyar építészet: Nagy Csaba
Magyar zeneművészet: Szalóki Ági
Magyar sport: Szívós István
Különdíj: Szabó Krisztián
Különdíj: Tarnóczy Orsolya
 
Megyei Prima Díj 2014
 
BARANYA MEGYE:
Magyar irodalom: Ágoston Zoltán
Magyar képzőművészet: Tám László
Magyar sajtó: VuityTvrtko

BÁCS-KISKUN MEGYE
Magyar tudomány: Dr. Hegedűs Tibor
Magyar oktatás és köznevelés: Prof. Dr. Belina Károly
Magyar zeneművészet: Jóni György
Közönségdíj: Kiskunfélegyházi Fúvószenekar Egyesület

BÉKÉS MEGYE:
Magyar irodalom: Péter Erika
Magyar képzőművészet: Csuty György
Magyar színház- és filmművészet: Duma Színház – Mezőkovácsháza,
Magyar színház- és filmművészet: Hunyad János Középiskola

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE
Magyar tudomány: Prof. Dr. Gácsi Zoltán
Magyar oktatás és köznevelés: Prof. Dr. Berkő Péter
Magyar népművészet és közművelődés: Jóna István
Különdíj: Szabó György

CSONGRÁD MEGYE
Magyar sajtó: Szávayné Schwarcz Klára, írói név: Fekete Klára
Magyar tudomány: Dr. Végh Mihály
Magyar zeneművészet: Zoltán Péter
 
FEJÉR MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Vakler Anna
Magyar tudomány: Dr. Kirán P. Gayor
Magyar irodalom: Sáringer Károly

HAJDÚ-BIHAR MEGYE
Magyar zeneművészet: Tankcsapda
Magyar tudomány: Prof. Dr. E. Kövér Katalin
Magyar sport: Mónus József László
 
HEVES MEGYE:
Magyar zeneművészet: EmptyPubs Zenekar
Magyar színház- és filmművészet: Kelemen Csaba
Magyar képzőművészet: Krüzsely Gábor
Közönségdíj: Lajta László Néptáncegyüttes
 
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Magyar sajtó: Mészáros János
Magyar oktatás és köznevelés: dr. Tóth Albert
Magyar népművészet és közművelődés: Tisza Táncegyüttes
Különdíj: Dósa Mátyás
 
GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE
Magyar oktatás és köznevelés: Szabó Gyula
Magyar képzőművészet: Lebó Ferenc
Magyar sport: Csay Renáta
 
KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE
Magyar színház- és filmművészet: Jászai Mari Színház Népház
Magyar oktatás és köznevelés: Talentum Iskola
Magyar sport: Zrínyi Miklós Lajos
Különdíj: Számadó Emese
 
NÓGRÁD MEGYE
Magyar oktatás és köznevelés: dr. Csongrády Béla
Magyar képzőművészet: ifj. Szabó István
Magyar sport: Sándor Ede

SOMOGY MEGYE:
Magyar zeneművészet: Bogáthy József
Magyar képzőművészet: Czóbel Marianna
Magyar sport: Kovács László
Különdíj: Nyéky Kálmán         
 
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE
Magyar irodalom: Dr. Karádi Zsolt
Magyar tudomány: Dr. Bene János
Magyar népművészet és közművelődés: Dr. Cservenyák László
Különdíj: Miló Mihály
 
TOLNA MEGYE
Magyar zeneművészet: Holló együttes
Magyar képzőművészet: Mözsi Szabó István
Magyar népművészet és közművelődés: Vincze Bálint
Közönségdíj: Bartina Néptánc Egyesület

VAS MEGYE
Magyar tudomány: Dr. Borovics Attila
Magyar sport: Pars Krisztián
Magyar építészet: Theisz Károly
Közönségdíj: Bedics Sándor
Különdíj: Pócza Zoltán

VESZPRÉM MEGYE
Magyar képzőművészet: Hegyeshalmi László
Magyar zeneművészet: Kalló Zoltán Henrik
Magyar tudomány: Dr. Vonderviszt Ferenc
Különdíj: Ajka Városi Bányász Fúvószenekar

ZALA MEGYE:
Magyar népművészet és közművelődés: Hella Ferenc
Magyar oktatás és köznevelés: Kiss István
Magyar zeneművészet: Varga Endre
Közönségdíj: Kiss István

KMRSZ (Közép-Mo.-i Regionális Szervezet)
Magyar színház- és filmművészet: Rofusz Ferenc
Magyar képzőművészet: Kádas István
Magyar tudomány: Dr. Krasznai Magda
Magyar zeneművészet: Kiss B. Attila
Magyar irodalom: Búth Emília
Magyar sport: Ungvári Miklós
Különdíj: Papp András
Különdíj: Nédó Olga

Megyei Prima Díj 2013

BARANYA MEGYE:
Magyar tudomány: prof.dr. Kovács L. Gábor, a PTE egyetemi tanára
Magyar sport: Jakabos Zsuzsanna, olimpikon, válogatott úszó
Magyar színház- és filmművészet: Vincze János, a Pécsi Harmadik Színház igazgató-rendezője

BÁCS-KISKUN MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Ottmár Attila, színházpedagógus
Magyar képzőművészet:Pálfy Gusztáv, szobrászművész      
Magyar színház- és filmművészet: Réti Erika, színművész    
Különdíj: Kerényi József Kossuth-díjas építész (Magyar építészet és építőművészet)
Közönségdíj:Dr. Hajdú Edit Mária, szőlőnemesítő, növénygenetikus szakmérnök (Magyar tudomány)

BÉKÉS MEGYE:
Magyar zeneművészet: Bartók Béla Zeneművészeti Alapítvány (vezető: Csajányi Melinda)
Magyar színház- és filmművészet: Csabai Színistúdió (vezető: Szente Béla)
Magyar népművészet és közművelődés: Balassi Közalapítvány (művészeti igazgató: Mlinár Pál)
Média Különdíj: Hír6 hírportál

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE
Magyar tudomány: Dr. Lakatos István, egyetemi tanár, akadémikus  
Magyar sport:Mészáros László, fekvenyomó 
Magyar képzőművészet: Zajácz Tamás, bőrműves-iparművész        
Közönségdíj: Kun Ádám (Magyar sport)

CSONGRÁD MEGYE
Magyar színház- és filmművészet: Kerek Lajos Mária - Akropolisz Táncszínház vezetője
Magyar építészet és építőművészet: Mészáros Antal, Csomiép Kft. ügyvezető igazgatója
Magyar sport:  Neményi Béla, SZTE Mezőgazdasági Kara nyugalmazott testnevelő tanára  

FEJÉR MEGYE
Magyar tudomány: Dr. Kocs Mihály, állatorvos          
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Ujvári Sándor, fizikatanár, az Eötvös Loránd Fizikai Társulat megyei elnöke     
Magyar sport: Halm Roland, az Alba Fehérvár kosárlabdacsapat szakosztály igazgatója      

GYŐR-SOPRON-MEGYE
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Várszegi Asztrik, pannonhalmi főapát    
Magyar tudomány: Prof. Dr. Jereb László, Nyugat-magyarországi Egyetem informatikai intézetének alapítója
Magyar irodalom: Villányi László, költő, a Műhely folyóirat főszerkesztője    

HAJDÚ-BIHAR-MEGYE
Magyar tudomány: Prof. Dr. Oláh Éva, a debreceni gyermekklinika volt igazgatója   
Magyar képzőművészet: Szilágyi Imre, grafikus        
Magyar népművészet és közművelődés: Szivárvány Néptáncegyüttes - Békési András vezető

HEVES MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Nagy Andor, neveléstudományi szakember   
Magyar zeneművészet: Gonda László - Báder Ernő Duó, zenész    
Magyar népművészet és közművelődés:Tomory Gergely - Tomory Gábor, Néptánciskola  
          
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE
Magyar irodalom: Kiss József
Magyar oktatás és köznevelés: Lamos Imre
Magyar sport: Furkó Kálmán
Közönségdíj – Magyar színház- és filmművészet: Barabás Botond 
Különdíj – Magyar tudomány: Gúth Ferenc 
Különdíj – Magyar népművészet és közművelődés: Demeter István 
Tiszteletbeli Prima Díj: Kovács Mihály, a Tisza Táncegyüttes korábbi művészeti vezetője

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Esőssy András, Víz, Zene, Virág Fesztivál Egyesület elnöke Magyar sport: Marosi László, a Grundfos Tatabánya Kézilabda Club sportvezetője
Magyar képzőművészet: Muzsnay Ákos, grafikusművész     
Közönségdíj: Szabó Szonja, képzőművész (Magyar képzőművészet)

NÓGRÁD MEGYE:
Magyar sport: Dévényi Bálint,a Romhány SE teremkerékpár szakosztály művészi teremkerékpárosa         
Magyar népművészet és közművelődés:Nógrád Táncegyüttes - művészeti vezető: Szabó János
Magyar oktatás és köznevelés: Virág László zenetanár, karnagy, a salgótarjáni zeneiskola nyugalmazott igazgatója

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG
Magyar sport: Erdősné Balogh Erika, negyvenhatszoros válogatott és ötszörös magyar bajnok röplabdázó       Magyar oktatás és köznevelés: Gajdos László, a Nyíregyházi Állatpark igazgatója   
Magyar képzőművészet: Székhelyi Edit, grafikusművész

TOLNA MEGYE
Magyar képzőművészet: Decsi-Kiss János, képzőművész, író, előadó
Magyar tudomány: Dr. Felföldi Ferenc, Tolna Megyei Balassa János Kórház II. számú Belgyógyászati Osztálya osztályvezető főorvosa
Magyar oktatás és köznevelés: Gárdai György kultúra szervező, a paksi Gastroblues Fesztivál főszervezője         

SOMOGY MEGYE:
Magyar népművészet és közművelődés: Csikvár Gábor népzenész, a Népművészet Ifjú Mestere
Magyar képzőművészet: Csiszár Elek, festőművész
Magyar zeneművészet: Siófoki Férfi Dalkör
Közönségdíj: Tamás László fazekas

VESZPRÉM MEGYE
Magyar építészet és építőművészet: Ruttkay Gyula, építész
Magyar képzőművészet: Tamás Ákos,porcelántervező iparművész  
Magyar zeneművészet:Trócsányi Gergely, zenész   
Közönségdíj: Prof. Dr. Veress Gábor balatonfüredi Állami Színkórház főigazgató főorvosa (Magyar tudomány)    

VAS MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Pallósiné Dr. Toldi Márta PhD, megyei könyvtár igazgató
Magyar sport: Patonay Imre, kosárlabdázó
Magyar tudomány: Dr. Kecskés László, mellkassebész
Közönségdíj: Antalovits Ferenc, súlyemelő

ZALA MEGYE:
Magyar zeneművészet: Tatár Csaba karnagy, Nagykanizsai Fúvószenekar
Magyar színház- és filmművészet: Besenczi Árpád, Hevesi Sándor Színház igazgatója
Magyar képzőművészet: Farkas Ferenc, szobrászművész
Közönségdíj: ifj. Horváth Károly, népzenész

KMRSZ (Közép-Mo.-i Regionális Szervezet)
Magyar zeneművészet: Bognár Szilvia, népdalénekes          
Magyar tudomány: Dr. Szabolcs Zoltán, szívsebész  
Magyar színház és filmművészet: Karinthy Márton, író, rendező, színházigazgató   
Magyar sport:Lőrincz Tamás, olimpiai ezüstérmes birkózó    
Magyar képzőművészet: Mihály Gábor,szobrászművész      
Magyar népművészet és közművelődés: Oberfrank Pál, színművész, színházigazgató       
Különdíj: Diósi Imre, fotóriporter, a ZEM  - Zöld Energetika Magazin képszerkesztője (Magyar sajtó)
Különdíj: Kovács Gabriella, textilművész (Magyar képzőművészet)
 
Megyei Prima Díj 2012

BARANYA MEGYE:
Magyar zeneművészet: Neumayer Károly, a Pécsi Vasutas Együttes vezetője
Magyar sport: Garami József, futballedző
Magyar képzőművészet: Laufer László, fotóriporter

BÁCS-KISKUN MEGYE:
Magyar zeneművészet: Palotás József, zenetanár, koncertmester
Magyar tudomány: Prof. Dr. Cserni Gábor, egyetemi tanár, patológus
Magyar népművészet és közművelődés: Kecskemét Táncegyüttes és Lukács László
Különdíjasok:
Magyar sport: Hosszú Katinka, úszó
Magyar irodalom: Szekér Endre, irodalomtörténész
Magyar színház- és filmművészet: Hegedűs Zoltán, színművész
Magyar oktatás és köznevelés: Vetéssy Katalin, ny.pedagógus
Magyar építészet és építőművészet: Szabó Csaba, építészmérnök
Magyar képzőművészet: Klossy Irén, grafikusművész
Magyar sport közönségdíj: Boronkay Péter, paratriatlon világbajnok

BÉKÉS MEGYE:
Magyar zeneművészet: Cseh István, gitárművész
Magyar színház- és filmművészet: Napsugár Bábszínház
Magyar népművészet és közművelődés: Sárrét 100 Tagú Együttes

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE:
Magyar zeneművészet: Regős Zsolt, karigazgató
Magyar népművészet és közművelődés: Barna György, néprajzi gyűjtő
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Dobrossy István, történész
Közönségdíj: Forray Mariann, Fügedi Márta Népművészeti Egyesület

CSONGRÁD MEGYE:
Magyar sport: Benkő Gyula, birkózó mesteredző
Magyar tudomány: Dr. Molnár Sándor, urológus szakorvos
Magyar zeneművészet: Vágó János, művésztanár 

FEJÉR MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Brakszátor Istvánné, óvónő
Magyar tudomány: dr. Orosz András, orvos
Magyar zeneművészet: Quimby Zenekar

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Oláh Attila, sebészprofesszor
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Szekeres Tamás, professzor
Magyar sport: Keglovich László, olimpiai bajnok labdarúgó

HAJDÚ-BIHAR MEGYE:
Magyar sport: Risztov Éva, úszó
Magyar tudomány: Prof.Dr. Nagy János
Magyar népművészet és közművelődés: Bárándi Citeraegyüttes
Magyar tudomány különdíj: Lajszné Dr. Tóth Beáta

HEVES MEGYE:
Magyar zeneművészet: Cantus Corvinus Vegyeskar
Magyar képzőművészet: Dargay Lajos, szobrászművész
Magyar oktatás és köznevelés: Csányi Barna, pedagógus

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Magyar népművészet és közművelődés: Pendzsom Néptánc Egyesület
Magyar színház- és filmművészet: Radó Denise, színművész
Magyar sport: Pór Péter, kosárlabdaedző
Magyar zeneművészet különdíj: Bischof László, zenetanár
Tiszteletbeli Prima Díj: Baráth Etele, a Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöke

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE:
Magyar népművészet és közművelődés: Vizeli Csaba, a Magyarock Dalszínház vezetője
Magyar sport: Csernoviczki Csaba, az Ippon Judo Tatabánya SE vezetője
Magyar zeneművészet: Reményi Károly, zenetanár, karnagy
Magyar képzőművészet: Papp Albert, grafikus
Közönségdíj: Ölveczky Gábor, grafikusművész

KÖZÉP-MAGYARORSZÁG:
Magyar színház- és filmművészet: Tolmár Tamás, filmrendező
Magyar sport: Fábián László, öttusázó
Magyar népművészet és közművelődés: Ökrös Csaba, népzenész
Magyar zeneművészet: Szabadi Vilmos, hegedűművész
Magyar oktatás és köznevelés: Mosonyi Ágnes, gyógypedagógus
Magyar építészet: Póczik Róbert, építész
Különdíj - Magyar építészet: dr. Farkas Gábor, építész
Különdíj - Magyar népművészet és köznevelés: 
Különdíj - Magyar oktatás és köznevelés: Matkovich Ilona, író, újságíró
Különdíj - Magyar zeneművészet: Varga Miklós, énekes
Különdíj - Magyar képzőművészet: dr. Székely Mendel Melinda
Különdíj - Magyar képzőművészet: Szabó Gábor
Különdíj – Magyar sajtó: Simándi Erika

NÓGRÁD MEGYE:
Magyar színház- és filmművészet: Jakubovics Judit, színházi vezető
Magyar tudomány: Prakfalvy Péter, geológus
Magyar sport: Botos Tibor, ökölvívó

SOMOGY MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Fábry Kornél, plébános
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Ozsváth Ferenc, tanár, nyugalmazott alpolgármester
Magyar képzőművészet: Csonka Béla, fotóművész
Különdíjas:
Magyar zeneművészet: Dr. Pytel Anna, karnagy

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE:
Magyar irodalom: Kurucz Gyula, író
Magyar sajtó: Balázs Attila, fotóriporter
Magyar zeneművészet: Hauser Adrienne, zongoraművész
Magyar színház- és filmművészet közönségdíj: Mészáros Árpád Zsolt

TOLNA MEGYE:
Magyar irodalom: Kis Pál István, költő, szépíró
Magyar sport: Horváth Ferenc
Magyar zeneművészet: Bogyiszlói Cigányzenekar

VAS MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Halmágyi Miklós, újságíró-főszerkesztő
Magyar sport: Király Gábor, labdarúgó kapus
Magyar tudomány: Retkes József, kertészmérnök, egyetemi docens
Különdíj: dr. Vágó Attila, háziorvos

VESZPRÉM MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Pósfai Mihály, akadémikus
Magyar oktatás és köznevelés: Kováts Péter
Magyar népművészet és közművelődés: Kovács Norbert, néptáncos, koreográfus
Közönségdíj: Veszeli Lajos, festőművész

ZALA MEGYE:
Magyar sport: Kanizsa Lovas Klub
Magyar népművészet és közművelődés: Kerka Táncegyüttes
Magyar zeneművészet: Zalaegerszegi Fúvószenekar
Közönségdíj: Kerka Táncegyüttes
 
Megyei Prima Díj 2011

BARANYA MEGYE:
Magyar színház- és filmművészet: Simon István, nyugalmazott színházvezető
Magyar sport: Lovász Lázár, kalapácsvető 
Magyar képzőművészet: Tátrai Annamária, a Party Galéria tulajdonosa

BÁCS-KISKUN MEGYE:
Magyar Irodalom: Juhász István, Petőfi-kutató, nyugalmazott tanár 
Magyar színház- és filmművészet: Kiszely Ágnes, a Ciróka Bábszínház vezetője
Magyar építészet és építőművészet: Vass-Eysen Ervin, építész
Magyar zeneművészet közönségdíj: Pethő Attila, zenetanár, zongorakísérő 

BÉKÉS MEGYE:
Magyar népművészet: Csasztvan András, a Tessedik Táncegyüttes vezetője
Magyar színház- és filmművészet: Fekete Péter, színházigazgató 
Magyar sport: Sinka Brigitta, sakkmester

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Roósz András, egyetemi tanár, akadémikus
Magyar színház- és filmművészet: Seres Ildikó, színművész
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Sándor Zoltán, főiskolai tanár, igazgató
Közönségdíj: Dr. Szabó Emese, gyermekgyógyász

CSONGRÁD MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Kothencz János, Szeged-Csanád Egyházmegye gyermek- és ifjúságvédelmi főigazgatója, L.É.T. atya
Magyar képzőművészet: Nagy Attila, szobrászművész
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Müller József, nyugalmazott tanár

FEJÉR MEGYE:
Magyar képzőművészet: Kovács Árpád, festőművész
Magyar tudomány: Hudoba György, fizikus, csillagász
Magyar sport: Fidel László, kajakos

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE:
Magyar tudomány: Prof.Dr. Neményi Miklós, akadémikus
Magyar színház- és filmművészet: Forgács Péter, színész-rendező
Magyar sport: Palotai Károly, labdarúgó

HAJDÚ-BIHAR MEGYE:
Magyar zeneművészet: Sárrét Citerazenekar
Magyar tudomány: Dr. Maródi László, professzor
Magyar népművészet és közművelődés: Tamus István, grafikusművész

HEVES MEGYE:
Magyar népművészet: Szakács Józsefné Mészáros Magda, népművész
Magyar zeneművészet: Kovács István, a Musica Aulika Régizenei Együttes vezetője
Magyar képzőművészet: Rostás Beáta, szobrászművész
Különdíj: Grassalkovich Énekegyüttes

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Magyar irodalom: Bán János író, újságíró
Magyar okatatás és köznevelés: Béres Jenő, pedagógus
Magyar színház- és filmművészet: Kertész Marcella, színésznő
Magyar sport közönségdíj: Folláth János, edző, pedagógus
Magyar építészet és építőművészet különdíj: Mészáros János, építész

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE:
Magyar népművészet és köznevelés: Emmer Róbert, a Bányász Táncegyüttes Tatabánya vezetője
Magyar képzőművészet: Szunyogh László, szobrászművész
Magyar sajtó: Petzke Ferenc, a Tatai Televízió vezetője, Bihari Antal, az Esztergomi Körzeti Televízió vezetője
Közönségdíj: Kovács Lajos író, szerkesztő
Különdíj: Polgár József, közművelő

KÖZÉP-MAGYARORSZÁG:
Magyar színház- és filmművészet: Zsigmond Dezső
Magyar képzőművészet: Kaiser Ottó
Magyar sajtó: Nika György
Magyar sport: Kanyó Zsolt
Magyar népművészet és közművelődés: Petrás Mária
Magyar zeneművészet: Pándy Piroska
Különdíj - Magyar színház- és filmművészet: Szerednyey Béla
Különdíj - Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Molnár Erika
Különdíj - Magyar sport: Martinek János
Különdíj - Magyar népművészet és köznevelés: Romhányi András
Különdíj - Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Heisz Csilla
Különdíj - Magyar építészet: Letfusz Katalin
Különdíj - Magyar sajtó: Bene István
Különdíj - Magyar népművészet és közművelődés: Szőke Mirjam

NÓGRÁD MEGYE:
Magyar zeneművészet: Szabó Lajos, a Muzsikál az Erdő Alapítvány vezetője
Magyar oktatás és köznevelés: Arató János, pedagógus, iskolaigazgató
Magyar sport: Dr. Harik Ferenc, Szerva ASE

SOMOGY MEGYE:
Magyar zeneművészet: Kardos Kálmán, zenepedagógus
Magyar oktatás és köznevelés: Szép Elemér, tánc- és illemtanár
Magyar képzőművészet: Falusiné Terjék Éva, népi iparművész
Közönségdíj: Vikár Béla Vegyeskar 

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE:
Magyar irodalom: Dr. Hamar Péter, irodalmár
Magyar képzőművészet: Madarassy György, festőművész
Magyar építészet és építőművészet: Kulcsár Attila, építész
Közönségdíj: 4 For Dance Együttes

TOLNA MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Katz Sándor, tanár
Magyar képzőművészet: Gáti Mariann, keramikus
Magyar zeneművészet: Lányi Péter, zongoraművész, zenetanár
Közönségdíj: Dr. Szabó Péter háziorvos

VAS MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Balogh József, költő - tanár
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Bariska István, nyugalmazott főlevéltáros
Magyar tudomány: Prof. Dr. Veress Márton, egyetemi tanár 

VESZPRÉM MEGYE:
Magyar tudomány: dr. Szabó Éva, osztályvezető főorvos
Magyar oktatás és közművelődés: Székely Andrea, a Kabóca Bábszínház vezetője 
Magyar irodalom: Géczi János, költő, tanszékvezető, egyetemi docens
Közönségdíj: Albóciné Ábrahám Gabriella, építészmérnök

ZALA MEGYE:
Magyar zeneművészet: Bücs Angéla, az Orff Ütőegyüttes vezetője
Magyar színház- és filmművészet: Wellmann György, színművész
Magyar közművelődés: Lipusz András, Kutyakölykök


Megyei Prima Díj 2010

BARANYA MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Dóczi Tamás, idegsebész, egyetemi tanár
Magyar színház- és filmművészet: Herczeg Adrienn, színművésznő
Magyar sport: Iványi Dalma, kosárlabdázó

BÁCS-KISKUN MEGYE:
Magyar képzőművészet: Bahget Iskander, fotóművész
Magyar tudomány: Prof. Dr. Soltész Miklós, tudományos kutató, egyetemi tanár
Magyar zeneművészet: Ittzés Tamás és a Bohém Ragtime Jazz Band
Közönség: Díj Kecskeméti Főiskola Járműépítő csapata, Dr. Bagány Mihály

BÉKÉS MEGYE:
Magyar zeneművészet: Rálik Szilvia
Magyar tudomány: dr. Havassy Péter
Magyar oktatás és köznevelés: Oroszházi Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE:
Magyar zeneművészet: Bátor Tamás
Magyar sajtó: Kiss László
Magyar sport: Spider Mentőcsoport
Közönségdíj: Cantus Firmus Énekegyüttes

CSONGRÁD MEGYE:
Magyar képzőművészet: Kéri László
Magyar tudomány: Dr. Dux László
Magyar építészet és építőművészet: Dr. Maklári Lászlóné

FEJÉR MEGYE:
Magyar irodalom: Bobory Zoltán, irodalmár
Magyar oktatás és köznevelés: Talantum Református Általános Iskola
Magyar sport: Felcsúti Puskás Ferenc Labdarugó Akadémia
Közönségdíj: Igari Antal, megyei főépítész

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Kardos Károly
Magyar képzőművészet: Bede Fazekas Csaba
Magyar sport: Kammerer Zoltán

HAJDÚ-BIHAR MEGYE:
Magyar építészet és építőművészet: Magyar Mihály, belsőépítész
Magyar építészet és építőművészet: Rácz Zoltán, építész
Magyar népművészet: Konyári Pávakör Egyesület, Pallás Imréné elnök

HEVES MEGYE:
Magyar népművészet és közművelődés: Gajdos Népzenei Együttes
Magyar képzőművészet: Bukta Imre festő, szobrászművész
Magyar zeneművészet: Mátrai Visszhangok Vegyeszenekar
Közönségdíj: Kováts Krisztina, zenetanár

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Magyar színház- és filmművészet: Balázs Péter
Magyar zeneművészet: Bartók Béla Kamarakórus
Magyar képzőművészet: Fazekas Magdolna
Közönségdíj: Korim Éva

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE:
Magyar zeneművészet: Magyar Honvédség 25. Klapka György Lövészdandár Tata Helyőrség Zenekar
Magyar oktatás és köznevelés: Gubicza Antal, testnevelő tanár
Magyar színház- és filmművészet: Boros Ilona, művészeti vezető
Közönségdíj: LIMES Történelmi Szemle Folyóirat, Virág Jenő főszerkesztő

KÖZÉP-MAGYARORSZÁG:
Magyar tudomány: Farkas Bertalan, űrhajós
Magyar képzőművészet: Garay Nagy Norbert, festőművész
Magyar színház- és filmművészet: Sasváry Sándor, színművész
Magyar oktatás és köznevelés: Somodi Jánosné
Magyar zeneművészet: St. Martin (Szentmártoni Imre), előadóművész, zenész, Horváth Gyula hegedűművész
Különdíj - Magyar színház- és filmművészet: Bach Szilvia, színművész, parodista
Különdíj - Magyar zeneművészet: Rácz Kati, jazz-énekes
Különdíj - Magyar képzőművészet Orisek Ferenc, fafaragóművész
Különdíj - Magyar zeneművészet: Kármán Sándor, zeneművész

NÓGRÁD MEGYE:
Magyar képzőművészet: Mustó János, festőművész
Magyar oktatás és köznevelés: Oroszlánné Mészáros Ágnes, nyugalmazott könyvtárvezető
Magyar sport: Gabora János, sportvezető
Közönségdíj: Ridens Speciális Szakiskola

SOMOGY MEGYE:
Magyar zeneművészet: Gallai Istvánné, zongoratanár
Magyar oktatás és köznevelés: Heizler György, tűzoltó ezredes
Magyar oktatás és köznevelés: Somos László, esperes-plébános
Közönségdíj Balatonszabadi Népdalkör

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE:
Magyar irodalom: Dr. Jánosi Zoltán
Magyar népművészet és közművelődés: Dr. Páll István
Magyar sport: Bakosi Béla

TOLNA MEGYE:
Magyar képzőművészet: Szatmári Juhos László, szobrászművész
Magyar sajtó: Lengyel János, főszerkesztő
Magyar tudomány: Pónya József, nyugalmazott vezérigazgató

VAS MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Széll Kálmán, sebész
Magyar színház- és filmművészet: Jordán Tamás
Magyar oktatás és köznevelés: Horváth József, pap
Közönségdíj: Kőszeg Város Fúvószenekara

VESZPRÉM MEGYE:
Magyar színház- és filmművészet: Kőrösi Csaba, színművész
Magyar tudomány: Dr. Győri István, matematikus
Magyar zeneművészet: Magyar Honvédség Légierő Zenekar, Katona János alezredes

ZALA MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Ördög Ferenc
Magyar zeneművészet: Farkas Ferenc- és Aranymetszés Művészeti Iskola
Magyar sport: ZTK FMVas Férfi Tekecsapat


Megyei Prima Díj 2009

BARANYA MEGYE:
Dr. Ivancsics Imre, jogász professzor
Pécsi Balett
Dr. Gábriel Róbert, rektor

BÁCS-KISKUN MEGYE:
Magyar irodalom: Buda Ferenc, költő
Magyar színház- és filmművészet: Pál Attila, színművész
Magyar népművészet és közművelődés: Béres Béla, népművelő
Közönségdíjas: Aurin Leánykar

BÉKÉS MEGYE:
Magyar zeneművészet: Gyulai Big Band
Magyar képzőművészet: Lestyán Goda János, szobrászművész
Magyar sport: Vozár Attila, ultramaratonista futó

CSONGRÁD MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Telegdy Gyula, egyetemi tanár, akadémikus
Magyar színház-és filmművészet: Gyimesi Kálmán, operaénekes
Magyar közművelődés: Borsos Annamária

FEJÉR MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Láposi Béla, testnevelő és gyógytestnevelő tanár
Magyar sajtó: Sipos József, újságíró
Magyar zeneművészet: Tolcsvay Béla, énekmondó
Közönségdíjas: Alba Regia Atlétika Klub

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE:
Magyar tudomány: dr. Dézsi Csaba András, kardiológus főorvos
Magyar zeneművészet: Ruppert István, orgonista
Magyar sajtó: Sudár Ágnes, újságíró

HAJDÚ-BIHAR MEGYE:
Magyar tudomány: Prof. Dr. Péter Mózes, professzor
Magyar népművészet és közművelődés: Forgórózsa Táncegyüttes
Magyar képzőművészet: Hapák József, fotóművész

HEVES MEGYE:
Nádasi Erika
Vidróczki Néptánc Együttes
Debreczeni Zsóka
Pelcz Zoltán

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Magyar irodalom: Jenei Gyula
Magyar színház és filmművészet: Molnár László, színművész
Magyar tudomány: Dr. Nemes András
Különdíjasok:
Magyar zeneművészet: Bartók Béla Kamarakórus
Magyar sajtó: D. Szabó Miklós, újságíró
Magyar oktatás és köznevelés: dr. Kiss Kálmánné, iskolaigazgató, Halász Miklós, iskolaigazgató
Magyar képzőművészet: Podány Gábor Benő- szobrászművész, Győrfi Sándor, szobrászművész

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE:
Magyar képzőművészet: Kaposi Endre, képzőművész, pedagógus, Cs. Kiss Ernő
Magyar oktatás és köznevelés: Perger István, nyugalmazott igazgató
Magyar színház és filmművészet: Garabonciás Táncegyüttes
Közönségdíjas: Nagy László, címzetes prépost

KÖZÉP-MAGYARORSZÁG:
Magyar tudomány: dr. Holly László, a Tápiószelei Agrobotanikai Központ vezetője
Magyar oktatás és köznevelés: dr. Pappné Herr Anna, az Európa 2000 Szakképző Iskola igazgatója
Magyar sajtó: Ceglédi Városi Televízió
Magyar népművészet és közművelődés: Kovácsné Lapu Mária, népművelő
Magyar zeneművészet: Farkas Pál, karmester, zeneiskola igazgató, Bolyki Brothers Együttes
Különdíjasok:
Magyar képzőművészet: Kiss György, szobrászművész
Magyar oktatás és köznevelés: Arany Zsolt,  iskolaigazgató, Jurecz Emil, iskolaigazgató, dr. Lovászi Gabriella
Magyar népművészet és közművelődés: Iványi Károlyné
Magyar sport: Ecsedi László, testnevelő tanár
Magyar zeneművészet: Hubay Jenő Zeneiskola

NÓGRÁD MEGYE:
Magyar képzőművészet: Cene Gál István, szobrászművész
Magyar tudomány: Becze Lajos, zeneiskola igazgató
Magyar sport: Simon Imre, sportvezető, sportedző, focista

SOMOGY MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Andrásofszky Barna, nyugalmazott igazgató, főorvos
Magyar oktatás és köznevelés: Boross Lászlóné, pedagógus, Varga László, plébános
Közönségdíjas: Ifj. dr. Herr Gyula, belgyógyász

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. habil Göőz Lajos, professor emeritus
Magyar zeneművészet: Szabó Dénes, karnagy
Magyar sport: Glückmann Pál, súlyemelő, NYVSC elnöke
Közönségdíjas: Pintér Miklós

TOLNA MEGYE:
Magyar képzőművészet: Baky Péter, festőművész, grafikusművész
Magyar tudomány: Dr. Nusser Zoltán, agykutató, az MTA doktora
Magyar oktatás és köznevelés: Csöglei István, nyugalmazott tűzoltó ezredes

VAS MEGYE.
Magyar tudomány: Dr. Antalovits Miklós, egyetemi tanár
Magyar oktatás és köznevelés: Baranyai József, pedagógus
Magyar színház és filmművészet: Pócza Zoltán, a Jurisics-vár Művelődési Központ és Várszínház igazgatója
Közönségdíjas: dr. Lazáry Györgyné
Jubileumi Prima Díj: Prof. Dr. Miszlivetz Ferenc

VESZPRÉM MEGYE:
Magyar színház- és filmművészet: Vándorfi László, a Pannon Várszínház igazgatója
Magyar tudomány: Hancsók Jenő, vegyészmérnök
Magyar Zeneművészet: Veszprém Város Vegyeskara

ZALA MEGYE.
Magyar tudomány: Dr. Gárdos László, osztályvezető főorvos
Magyar zeneművészet: Virág Benedek Ifjúsági Vegyeskar (Batthyány Lajos Gimnázium és Egészségügyi Szakiskola)
Magyar sport: XXL Sport Klub


Megyei Prima Díj 2008

BARANYA MEGYE:
Magyar sport: Rátgéber László
Magyar zeneművészet: Pannon Volán Bartók Béla Férfikar
Magyar tudomány: Dr. Koltai Dénes

BÁCS-KISKUN MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Alföldyné Dobozi Eszter, pedagógus, költő, iskolaigazgató
Magyar tudomány: Dr. Csatári Bálint, kutató, kandidátus
Magyar színház- és filmművészet: Mikulás Ferenc, stúdióvezető
Közönségdíj: Csupor Balázs, orgonista tanuló

BÉKÉS MEGYE:
Magyar zeneművészet: Békés Megyei Szimfonikus Zenekar
Magyar képzőművészet: Lóránt János Demeter, festőművész, Martin Gábor, fotóművész

CSONGRÁD MEGYE:
Magyar képzőművészet: Pataki Ferenc
Magyar sajtó: Szetey András, újságíró
Magyar népművészet és közművelődés: Dr. Tóth Ferenc

FEJÉR MEGYE:
Magyar irodalom: Sohonyai Edit, író
Magyar tudomány: Dr. Guseo András, kutató főorvos
Magyar sport: Alba Volán jégkorong csapat

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Bugovics Elemér, patológus, kutató
Magyar oktatás és köznevelés: Benkovics Ferenc, pápai nuncius
Magyar sport: Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület

HAJDÚ-BIHAR MEGYE:
Magyar népművészet: Buka László, művésztanár, hagyományőrző
Magyar oktatás és köznevelés: Daróczi Zoltán, matematikus, akadémikus
Magyar népművészet és közművelődés: Debreceni népi együttes

HEVES MEGYE:
Magyar népművészet és közművelődés: Egri Csillagok Népdalkör
Magyar képzőművészet: Gáspár Géza, szobrász, képzőművész
Magyar zeneművészet: Kerekes Band
Közönségdíj: Vidróczki Néptáncegyüttes

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Magyar sport: Deme József , kajakos
Magyar építészet és építőművészet: Álmosdi Árpád, építész, Csendes Mónika, építész
Magyar zeneművészet: Szolnoki Kodály Kórus
Közönségdíj - Magyar sajtó: Valkó Mihály, tanár, színikritikus

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE:
Magyar sport: Esztergomi Vitézek Rugby SE
Magyar oktatás és köznevelés: Gyüszi László, történész, tanár
Magyar népművészet: Kenderke Néptáncegyüttes
Közönségdíj: Mátray Magdolna, csipkekészítő, Gengeliczky László, faszobrász

KÖZÉP-MAGYARORSZÁG:
Magyar oktatás és köznevelés: Kiss Imre, iskolaigazgató
Magyar építészet és építőművészet: Vad Tivadar, ügyvezető
Magyar népművészet és közművelődés: Rajkó Zenekar
Magyar sport: Dr. Mincza-Nébald Ildikó, vívó
Magyar zeneművészet: Mága Zoltán, hegedűművész, Szűcs Judith, énekes
Különdíj - Magyar képzőművészet: Nagy László Lázár, grafikus
Különdíjasok:
Magyar oktatás és köznevelés: Cseri Kálmán, tanár
Magyar tudomány: Tűri László, tanár
Magyar sport: Káté Gyula, ökölvívó
Magyar népművészet és közművelődés: Gyenes Tamás, fafaragó, Szakali Judit, népművelő

NÓGRÁD MEGYE:
Magyar képzőművészet: Földi Péter, főiskolai tanár, festőművész
Magyar tudomány: Dr. Simonyi Sándor, kutatómérnök, feltaláló
Magyar sport: Szabó Attila,kézilabdaedző
Közönségdíj–Magyar sport: Szarvas család, sportpedagógus

SOMOGY MEGYE:
Magyar irodalom: Fésűs Éva, mesemondó
Magyar tudomány: Dr. Rozsos István, sebészprofesszor
Magyar képzőművészet: Kling József és Várnagy Márta, szobrászművész–galériavezető
Közönségdíj: Somogy Táncegyüttes

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE:
Magyar képzőművészet: H. Németh Katalin, grafikus
Magyar népművészet és közművelődés: Nyírség Táncegyüttes
Magyar színház- és filmművészet: Dr. Tasnádi Csaba, színházigazgató, rendező

TOLNA MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Kolta László, docens, helytörténész, Dr. Ferincz Jánosné, tanár, iskolaigazgató
Magyar sport: Kozmann György, kenus

VAS MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Nagy Lajos, orvos, Dr. Lakner László, orvos
Magyar népművészet és közművelődés: Savaria Történelmi Karnevál
Magyar oktatás és köznevelés: Németh Pál, edző
Közönségdíj: Horváth Zoltán

VESZPRÉM MEGYE:
Magyar irodalom: Fenyvesi Ottó, költő
Magyar tudomány: Mészáros Ernő, akadémikus
Magyar zeneművészet: Richter Gábor, trombitaművész

ZALA MEGYE:
Magyar építészet és építőművészet: Bertók Sándor, főépítész
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Márkus Ferenc, tanár
Magyar irodalom: Rózsás Sándor, író
Közönségdíj – Magyar színház- és filmművészet: Hertelendy Attila, színművész



Megyei Prima Díj 2007

BÁCS-KISKUN MEGYE:
Magyar színház és filmművészet: Sirkó László, színművész
Magyar sport: Szávay Ágnes, teniszező
Magyar tudomány: Dr. Bozóky Géza, főorvos
Magyar oktatás és köznevelés (közönségdíj): Magyar Lajosné, tanár
Junior Príma kategória (különdíj): Kiskunfélegyházi Mazsorett Együttes 

BARANYA MEGYE: 
Magyar sport: Kozármisleny Sport Egyesület
Magyar zeneművészet: Pannon Filharmonikusok
Magyar oktatás és köznevelés: Pécsi Nemzetközi Kultúrhét (ICWiP)

BÉKÉS MEGYE: 
Magyar zeneművészet: Tóth Péter, zongoraművész
Magyar sport: Ruzsinszki György, karatemester
Magyar színház és filmművészet: Fiatal Színházművészeti Szakiskola

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE:
Magyar sajtó: Szűcs István, újságíró
Magyar tudomány: Dr. habil. Veres László, muzeológus
Magyar zeneművészet: Miskolci Szimfonikus Zenekar

CSONGRÁD MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Gellén János, orvos
Magyar művészet: Juronics Tamás, táncművész
Magyar építészet: Novák István építész

FEJÉR MEGYE:
Magyar népművészet: Alba Regia Táncegyesület
Magyar tudomány: Dr. Tóth Jenő, szemész-főorvos
Magyar képzőművészet: Nagy Benedek, szobrász
Közönségdíjas: Gerséné Krausz Szilvia
Különdíjasok:
Székesfehérvári Első Lions Club
Kirst László optometrista-kontaktológus
Alba-Toll Sportegyesület
Szabó Krisztián nemzetközi nagymesterjelölt sakkozó
Gerséné Krausz Szilvia a Hang-Szín-Tér Művészeti Iskola igazgatója
Kocsis Balázs restaurátor, kőfaragó
III. Béla Lovagrend
Kovács Jenő órásmester

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE:
Magyar képzőművészet: Art Flexum Művészeti Társaság
Magyar tudomány: Dr. Kéki Miklós radiológus főorvos
Magyar sajtó: Revita Televízió

HAJDÚ-BIHAR MEGYE:
Magyar népművésze: Hajdú Néptánc Együttes
Magyar irodalom: Görömbei András, irodalomtörténész
Magyar képzőművészet: Kiss Karola, festőművész

HEVES MEGYE:
Magyar színház és filmművészet: AGRIA Játékok Kft
Magyar népművészet: Tobán Hagyományőrző Népművészeti Együttes
Magyar tudomány: Dr. Petercsák Tivadar, az Egri Vármúzeum igazgatója
Magyar Sport (közönségdíj): Fábián Béla, úszó

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Magyar zeneművészet: Szolnoki Szimfonikus Zenekar
Magyar tudomány: Dr. Herczeg Béla kardiológus, osztályvezető főorvos
Magyar Képzőművészet: Győrfi Sándor, szobrászművész
Magyar Népművészet (közönségdíj): Márkus Ica, népdalénekes
Magyar Sport (különdíj): B. Nagy Pál, párbajtőröző

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE:
Magyar színház és filmművészet: Csáky Mária, táncpedagógus
Magyar oktatás és köznevelés: Kisbéri Honismereti Kör
Magyar képzőművészet: Tatabányai Bányász Képzőművész Kör

KÖZÉP-MAGYARORSZÁG:
Magyar építészet: Busa Péter, építész
Magyar színház- filmművészet: Makk Károly, filmrendező
Magyar képzőművészet: Papp Elek, fotóművész
Magyar tudomány: Dr. Surányi Dezső, agrobiológus
Magyar oktatás-köznevelés: Szontágh Pál, iskolaigazgató
Magyar zeneművészet: Záborszky Kálmán, karmester
Különdíjasok:
Tóth Antal festő-aranyozó mester
Szücsné Zomborka Márta néprajz kutató
Tomaj Ernő nyugalmazott iskola igazgató
Eredics Gábor Zeneiskola Igazgató
Ladócsy László festőművész
M. Tóth Géza animációs filmrendező

NÓGRÁD MEGYE:
Magyar népművészet: Dr. Egyed Ferdinánd, az Ipoly Néptánc együttes vezetője
Magyar oktatás és köznevelés: Ember Csaba, zenepedagógus
Magyar sport: Répás Béla, labdarúgó
Magyar népművészet (közönségdíj): Sztrémi Zsuzsanna népművelő

SOMOGY MEGYE:
Magyar színház: Babarczy László, színrendező
Magyar oktatás: Csapó János kémikus, egyetemi tanár
Magyar sport: Kántor Sándor, röplabdázó
Magyar tudomány (közönségdíj): Rosta István, tudománytörténész 

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE:
Magyar oktatás és köznevelés: Dr. Balogh Árpád, Rector Emeritus
Magyar színház és filmművészet: Horváth László Attila, színművész
Magyar tudomány Dr. Noviczki Miklós, osztályvezető főorvos

TOLNA MEGYE:
Magyar képzőművészet: Cseh Gábor, festőművész
Magyar zeneművészet: Alisca Brass Band
Magyar tudomány: Hamvas István

VAS MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Kneffel Pál, főorvos, szülés-nőgyógyász
Magyar kultúra: Lesenyei Márta, szobrász, éremművész
Magyar oktatás: Rimányiné Kiss Anikó, táncpedagógus
Különdíj: Dr. Masát Péter, csecsemő- és gyermekgyógyász, klinikai onkológiai szakorvos

VESZPRÉM MEGYE:
Magyar sport: Hajnal Csaba, a Veszprém Kézilabda Club ügyvezető igazgatója
Magyar képzőművészet: Kádár Tibor, festőművész
Magyar tudomány: Dr. Palágyi Sylvia, régész, a történelemtudomány kandidátusa
Magyar zeneművészet: Rozsnyói Péter, zongoraművész

ZALA MEGYE:
Magyar tudomány: Dr. Kádasi János, sebész főorvos
Magyar építészet: Pelényi Gyula, építész
Magyar zeneművészet: Szivárvány Énekegyüttes


Megyei Prima Díj 2006

BÁCS-KISKUN MEGYE:
Szarka Balázs
Probstner János
Farkas P. József

BÉKÉS MEGYE:
Várnagy Mihály
Lonovics László
Szűcs Csaba

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE:
Komáromy Éva
dr. Dobrik István
dr. Márkus Gábor
Közönségdíj: Miskolc Dixieland Band

CSONGRÁD MEGYE:
Kliegl Sándor
Thurzó László
Vajda Júlia

FEJÉR MEGYE:
Hegedűs 2 László
Vörös Zsuzsanna
Kiszely Krisztián

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE:
Baross Gábor
Görbicz Anita
Balla Ilona

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Lengyel Boldizsár
Bali József
Sebestyén Éva
Papp Alice

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE:
Jász Attila
Fűrészné Molnár Anikó
Mármarosi Győző

NÓGRÁD MEGYE:
Braun Miklós
Bauer Rudolf
Körendy Éva
Közönségdíj: Bekecs Zsuzsanna

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE:
dr. Margócsy Jószef
Bárány Frigyes
Közönségdíj: Szentpál Frigyes

TOLNA MEGYE:
dr. Horváth Béla
Szekszárd Junior Stars Big Band
Tűzvirág Táncegyüttes

VAS MEGYE:
dr. Horváth Ágnes
Parais István
Capella Savaria

VESZPRÉM MEGYE: 
dr. Friedler Ferenc
Liszt Ferenc Kórustársaság
Felhősi István és Král Éva

ZALA MEGYE:
Ludwig Zoltán
dr. Szalczer Lajos
Agg Ferenc


Megyei Prima Díj 2005
BÁCS-KISKUN MEGYE:
Fortissimo együttes
Ambrus Lajos
Dr. Farkas Gábor

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE:
Somodi Géza
Kiss János
Matusz Károly

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE:
Simon Ferenc
Dr. Lengyel Lajos
F. Bede Ferenc
Közönségdíj: dr. Száz Jánosné

NÓGRÁD MEGYE:
Szerémy Gyula
Bobály Attila
Szarka Lajosné

TOLNA MEGYE:
Bartina Néptánc Egyesület
dr. Hulin István
Szekszárd Big Band

VESZPRÉM MEGYE:
Raffai Béla
Markó László
Mendelssohn Kamarazenekar