Díjazottak
évszámok szerint
Díjazottak
kategóriák szerint
Összes
díjazott
2019
Magyar irodalom
Prima Primissima
Ferdinandy György
író, költő
Prima
Alexa Károly
író, irodalomtörténész
Prima
Sárközi Mátyás
író
Magyar színház- és filmművészet
Prima Primissima
Tóth Ildikó
színművész
Prima
Ascher Tamás
rendező
Prima
Szarvas József
színművész
Magyar képzőművészet
Prima Primissima
Bak Imre
festőművész
Prima
Lovas Ilona
képzőművész
Prima
Waliczky Tamás
animációs és újmédia művész
Magyar tudomány
Prima Primissima
Dr. Ádám Veronika
professor emeritus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja
Prima
Dr. Fülöp Ferenc
vegyész, egyetemi tanár
Prima
Dr. Szász Domokos
professor emeritus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja
Magyar oktatás és köznevelés
Prima Primissima
Neuwirth Anna Mária
néptáncpedagógus
Prima
Napsugár Alapítvány
gyermekfolyóirat kiadó, gyermek- és pedagógusrendezvények szervezője
Prima
Tudományos Ismeretterjesztő Társulat
ismeretterjesztő egyesülés
Magyar építészet és építőművészet
Prima Primissima
Bachman Gábor
építész, tervezőművész
Prima
Dr. Ferkai András
építészettörténész, egyetemi tanár
Prima
Zsuffa Zsolt
építész
Magyar Sajtó
Prima Primissima
Dr. Exterde Tibor
szerkesztő, műsorvezető
Prima
Keresztes Ilona
Kossuth Rádió vezető szerkesztő
Prima
Millásreggeli
reggeli gazdasági rádióműsor
Magyar sport
Prima Primissima
Dr. Kotsis Attiláné Kincsesy Gabriella
ny. testnevelő tanár és ny. mester edző, ma aktív szaktanácsadó
Prima
Dr. Kamuthy Jenő
vívó, orvos, sportvezető
Prima
Göröcs János
labdarúgó
Magyar népművészet és közművelődés
Prima Primissima
Balogh Kálmán
cimbalomművész
Prima
Fazekas Dinasztia
a nádudvari fekete kerámia mestere
Prima
Téka Alapítvány
közművelődést és szórványoktatást szervező civil szervezet
Magyar zeneművészet
Prima Primissima
Dés László
előadóművész, zeneszerző
Prima
Dubrovay László
zeneszerző, ny. egyetemi tanár
Prima
Gulyás Dénes
operaénekes, a Pécsi Nemzeti Színház zeneigazgatója, rendező
Közönségdíj
Keresztes Ilona
Kossuth Rádió vezető szerkesztő